Ovozela je slovenské
družstvo, ktoré sa venuje
pestovaniu ovocia a zeleniny.

ikona O nás

O nás

Od roku 2015 združujeme poctivých farmárov z rôznych kútov Slovenska. Naším cieľom je pestovať kvalitné lokálne plodiny pre slovenský trh. Prinášame chute a vône, ktoré poznáme zo záhrad našich starých mám. Sme držiteľmi prestížneho svetového certifikátu kvality Global G.A.P., ktorý potvrdzuje, že farmy pestujú zeleninu a ovocie podľa medzinárodne uznávaných predpisov pre dobré praktiky v poľnohospodárstve.

ikona Slovenský pôvod

Slovenský pôvod

Zo slovenských fariem až na váš stôl. Naším cieľom je pestovať kvalitnú slovenskú zeleninu a ovocie, a tak zvýšiť úroveň kvality, ktorú ponúkajú slovenské obchody. Prinášame pravú chuť a vôňu, akú poznáme z našich záhrad. Pri našich produktoch presne viete kto, kde a ako ich vypestoval.

Výnimočná chuť

Výnimočná chuť

Po celom svete vyhľadávame najchutnejšie odrody, ktoré následne dopestujeme v našich skleníkoch a na našich slovenských poliach. Naše plodiny oberáme ručne, až keď sú úplne zrelé. Zrelosť plodov pri zbere je jedným z dôvodov ich výnimočnej chuti. Keďže rastú a dozrievajú na Slovensku, nemusia sa zbierať zelené, dozrievať v kamiónoch a precestovať tisíce kilometrov. Na pulty slovenských predajní sa dostanú už do 12 hodín od zberu.

Ekologický prístup

Ekologický prístup

Polievame najmä dažďovou vodou. Neplytváme, využívame každú kvapku. Prebytočnú vodu zo závlahy recyklujeme. Využívame obnoviteľné zdroje energie - teplo z geotermálnych prameňov a bioplynu. Znižujeme tiež emisie z dopravy, pretože naše produkty sú určené predovšetkým pre slovenských zákazníkov. Kompostujeme substrát, v ktorom sú zasadené naše rastliny. Používame prirodzenú biologickú ochranu rastlín. Znamená to, že o vhodné podmienky pre rast plodov sa starajú najmä chrobáky a hmyz, ktoré sa živia škodcami. O opeľovanie rastlín sa starajú najmä čmeliaky.

Blahodárne účinky

Blahodárne účinky

Strava, ktorú telo príma sa odzrkadľuje na našom zdravotnom stave a zovňajšku. Len zdravé jedlo poskytuje potrebnú kombináciu živín, ktoré telo využíva na svoju harmonickú existenciu. Aj my preto odvodzujeme svoju existenciu nielen z ľudskej potreby prijímať potravu, ale najmä z ľudskej potreby prijímať zdravú potravu. Dávame si záležať a preberáme na seba túto zodpovednosť, aby ste vy už mohli len (dobre) jesť. Koniec koncov, ste - sme tým, čo jete.

Chutilo vám?
Zaujímame vás?

kontaktujte nás