Slovenskí rajčinári pomocou nových obalov bojujú proti nekvalitným paradajkám zo zahraničia

Slovenskí rajčinári pomocou nových obalov bojujú proti nekvalitným paradajkám zo zahraničia

Nie je paradajka ako paradajka. Jej kvalita záleží od spôsobu pestovania a odrody. Slovenskí pestovatelia momentálne dokážu vypestovať najlepšie a najchutnejšie odrody na svete. Pravdou však zostáva, že na pultoch slovenských predajní je mnoho mdlých paradajok bez chuti. Tie k nám cestovali niekoľko dní a nemajú ani zďaleka toľko vitamínov a ani chuť ako tie naše, slovenské.

Dôležitý je spôsob pestovania a čerstvosť, čo je hlavným ukazovateľom kvality zeleniny: „tú zabezpečujeme správnym časovaním zberu. Paradajky oberáme ručne až v momente, keď sú úplne dozreté. Vďaka tomu majú výnimočne sladkú chuť. Do niekoľkých hodín od zberu si ich kúpite na pultoch reťazcov,“ opisuje Peter Kelemen z Farmy Bruty.

zdroj:farmabruty.sk

EKO-logickejšie obaly

Združenie slovenských pestovateľov prémiových odrôd zeleniny z družstva Ovozela prichádza s novými obalmi, ktoré sa výrazne odlišujú od dovozovej konkurencie: ,,plastovú vaničku sme vymenili za papierovú, aby sme znížili množstvo použitého plastu. Vaničku sme obohatili jasnými farbami ako je žltá, zelená a oranžová. Naším hlavným cieľom bolo osloviť deti, preto sme obaly doplnili animovanými postavičkami tak, aby zákazník hneď videl, že ide o slovenské paradajky“ prezrádza P. Kelemen.

Zákazník presne vie kedy a kde bola paradajka vypestovaná 

Na základe kódu, ktorý má etiketa, je možné nielen zistiť deň zberu, ale aj to, v ktorom riadku boli paradajky vypestované. Ďalšou raritou je odlíšenie odrôd: „snažili sme sa pre každú odrodu vymyslieť unikátny obal, aby sa zákazník mohol vracať k svojej obľúbenej odrode a nemusel čítať malinké etikety. Unikátne je aj to, že zákazník presne vie, z akej farmy paradajky pochádzajú. Napríklad Farma Kameničany má svoju tácku imitujúcu tmavé drevo pre exkluzívne odrody Medulienku a Hranáčika. Farma Bruty má pre zmenu žltú  tácku pre Bobulienku a zelenú pre Čerinku. Jasnú oranžovú tácku má farma z  Veľkých Zlievcov, ktorá sa špecializuje na Koktejlové paradajky.“

zdroj:farmakamenicany.sk

Unikátne skleníky

 Slovenskí pestovatelia pestujú paradajky na 5 farmách, kde sú umiestnené skleníky. Skleníky na farmách sú vybavené difúznymi sklami. Slnečné lúče sa cez nich rozptyľujú a dopadajú ku každej rastlinke. Rastlinky sú zavlažované vodou zo studne, ktorá sa mieša s dažďovou vodou. Celý skleník je riadený počítačovým softwarom, ktorý bol prispôsobený na slovenské klimatické podmienky. Otvára a zatvára okná, meria pH či vlhkosť a teplotu vzduchu. Neustála cirkulácia vzduchu zabezpečuje rastlinkám vynikajúce podmienky a eliminuje vznik plesní. Proti škodcom bojujú bio-ochranou ,,ochranu rastlín nám zabezpečujú  chrobáčiky, pavúčiky a ich larvy, ktoré sa živia škodcami a tak chránia rastliny,“ dopĺňa P. Kelemen.

 

zdroj:farmabruty.sk

Najsladšie odrody na svete

 „Paradajkári“ z družstva Ovozela sa môžu popýšiť exkluzívnymi odrodami rajčín. Sladkosť paradajok, respektíve informácia o prirodzenej cukornatosti paradajok, je vyjadrená na stupnici Brix. Stupnica sa používa pri meraní pomeru množstva prírodného cukru a vody, v ktorej je rozpustený. Cherry paradajky exkluzívnej odrody Bobulienka a Medulienka, ktoré farmári pestujú kvôli svojej cukornatosti v rozsahu viac ako 9 Brixov  radíme k najsladším odrodám cherry paradajok na pultoch slovenských obchodov.

zdroj:farmabruty.sk

 

Chutilo vám?
Zaujímame vás?

kontaktujte nás