Čerinka z Farmy Bruty získala cenu Značky kvality SK GOLD 2017

Čerinka z Farmy Bruty získala cenu Značky kvality SK GOLD 2017

Bratislava 18.8.2017, OVOZELA po roku opäť obhájila prvenstvo v kvalite vypestovaných plodín. Cenu značky kvality SK GOLD získali šťavnaté cherry paradajky Čerinky z Farmy Bruty. Čerinky sa tak pridali do rodinky už ocenených plodín OVOZELA, ku ktorým patria sladké cherry paradajky Medulienka a Hranáčik.

 Cherry paradajky Čerinka sa vyznačujú výnimočne sladkou chuťou a šťavnatou dužinou s podmanivou červenou farbou. Práve vďaka nej spestria Čerinky každý stôl a všetky zeleninové šaláty. Čerinky sú zbierané za plného dozretia, čoho dôkazom je ich výnimočná chuť. Plne zrelé cherry pardajky sa na pulty predajní dostanú do 12 hodín, vďaka čomu sa nemusia zbierať zelené a dozrievať v kamiónoch. Cherry paradajky Čerinka pestujú slovenskí famári na Farme Bruty, ktorá sa rozprestiera v oblasti Žitavska neďaleko Nových Zámkov.

„Sme hrdí na to, že vďaka našej Čerinke a tohtoročnej novinke, čučoriedkam, patríme medzi top slovenských pestovateľov. O všetky naše produkty sa staráme s láskou a vďačnosťou počas celého dozrievania. Sme presvedčení, že Slovensko vždy bolo a vždy bude baštou pestovania kvalitnej zeleniny a ovocia. V tom chceme pokračovať a pripomenúť, že domáca slovenská zelenina je to najlepšie, čo môžeme našim blízkym ponúknuť na stôl,“  povedal Peter Kelemen, majiteľ Farmy Bruty, ktorá je členom združenia OVOZELA.

Ocenenie značky kvality SK GOLD získala aj tohtoročná novinka Farmy Bruty, slovenské čučoriedky, ktoré sa na pulty predajní dostali tento rok po prvýkrát.

Ovozela je združenie poctivých slovenských farmárov z Kameničan, Brutov, Novák, Handlovej a Veľkých Zlievcov. Farmári zo združenia OVOZELA pestujú viacero druhov paradajok od malých cherry až po klasické veľké paradajky. OVOZELA je držiteľom prestížneho svetového certifikátu kvality Global G.A.P., ktorý potvrdzuje, že plodiny sú vypestované podľa prísnych medzinárodne uznávaných predpisov. Cieľom OVOZELA je pestovať kvalitnú čerstvú slovenskú zeleninu s vôňou a pravou chuťou, akú všetci poznajú z domácich záhrad. Značka OVOZELA je garanciou, že každý vie, kto, kde a ako boli jej produkty vypestované.

Kampaň financovaná s finančnou pomocou Európskej únie.

 

Chutilo vám?
Zaujímame vás?

kontaktujte nás